QOLO

کرونا و دوگانه دموکراسی و دیکتاتوری؛ آینده جهان چه خواهد شد؟

کرونا و دوگانه دموکراسی و دیکتاتوری؛ آینده جهان چه خواهد شد …

شیوع کرونا برای بسیاری پرسش هایی درباره سرنوشت لیبرال دموکراسی در برابر بدیل های اقتدارگرایانه را مطرح …

«دموکراسی» در آزمون کرونا | رادیو زمانه

به دنبال شیوع بیماری کرونا و همه گیر شدن آن در کشورهای مختلف جهان، حوزه … او به ویژه این دوگانه کاذب را به چالش می‌کشد که بین «چین اقتدارگرا» (که … این در مورد دموکراسی، واژه‌ای که بت‌واره شده، نیز صادق است اگر آن را یک نهاد در نظر بگیریم. … عمل می‌کنند، نه بهتر و نه بدتر از دیکتاتورها، و نه به مثابه دموکراسی.

دموکراسی مقابل کرونا موفق‌تر است یا اقتدارگرایی؟ – …

در مواجهه با بیماری‌های همه‌گیر جهانی چیزی فراتر از دوگانه دموکراسی/اقتدارگرایی اهمیت دارد. … به گزارش خبرگزاری مهر، با اعلام شروع بیماری همه‌گیر جهانی ویروس کرونا … که به دلیل افشای این بیماری توسط دولت چین مجازات شد و سپس خود بر اثر همین … نسبت به یک دیکتاتوری و اقتدارگرایی دوام بیشتری خواهد داشت.

نظم پساکرونایی به روایت چامسکی، فوکویاما، کیسینجر و …

وی معتقد است در مواجهه با بیماری‌های همه‌گیر جهانی چیزی فراتر از دوگانه … این موضوع البته بر اساس واقعیت‌های موجود توسط برخی کشورهای جهان نیز مطرح شد. البته فوکویاما وضعیت دولت‌های دموکراتیک را نیز در مواجهه با کرونا چندان مطلوب … در بلندمدت نسبت به یک دیکتاتوری و اقتدارگرایی دوام بیشتری خواهد داشت.

نظم پساکرونایی به روایت چامسکی، فوکویاما و کیسینجر …

البته فوکویاما وضعیت دولت‌های دموکراتیک را نیز در مواجهه با این کرونا چندان مطلوب نمی‌داند و … دارد، در بلندمدت نسبت به یک دیکتاتوری و اقتدارگرایی دوام بیشتری خواهد داشت. … در آن دوره استقامت آمریکا با پیش گرفتن یک هدف ملی تقویت شد. … به اعتقاد کیسینجر جهان بعد از ویروس کرونا هرگز مانند قبل نخواهد بود: …

اثر یک ویروس: دیکتاتوری آلگوریتم و تغییر ژیوپلیتیک …

اثر یک ویروس: دیکتاتوری آلگوریتم و تغییر ژیوپلیتیک جهان! … جهان که در قاعده هرم گرسنگی و اجتماعی قرار گرفته‌اند و مردم اروپا که آینده و سرنوشت‌شان … بارهم تاریخ توسط فاتحان کروناویروس نوشته خواهد شد و پیروزی از آن نظام‌هایی است … اگر انتخاب طبیعی انسان‌ از بین دوگانه سلامتی و آزادی قطعا همانند هر حیوان …

برچسب‌ها:, , , ,

فروشگاه مارکت سنتر