QOLO

چرا جای خالی نان های محلی مناطق رودبار زیتون در فهرست میراث معنوی خالی است؟

گنجه و گنجینه

اما خیلی خوب است که با ثبت نان های محلی ایران که در فهرست میراث معنوی ثبت شده … می دهد جای خالی هنر و مهارت ممتاز نان محلی پزی زنان هنرمند مناطق رودبار زیتون از لوشان و … است، چرا که نشان‌دهنده هویت فرهنگی، میراث خانوادگی و ارزش‌های یک خاندان است.

آنچه درباره میراث فرهنگی باید بدانیم – گنجه و گنجینه – blogfa

ثبت رودبار به عنوان پایتخت زیتون … های کشور آمده و جای خالی دهها اثر معنوی این شهرستان قابل ثبت در فهرست میراث …

74 جاذبه گردشگری به همراه 10 سوغات و صنایع دستی استان …

این مناطق عبارتند از آستانه اشرفیه، طوالش، املش، شفت، رودبار، رودسر، فومن، … میوه ی زیتون که از درختچه های زیتون به دست می آید، تلخ و سبز رنگ است. … نان محلی تمیجان نیز از دیگر نان های محلی و سوغات گیلان است و از آرد برنج و … ییلاق سوباتان در فصل زمستان به دلیل برف و سرمای شدید خالی از سکنه است ولی …

سطح جهانی برخی از آثار ناملموس رودبار، در کنار عدم ثبت ملی …

شعار سال: این شاخه از دست آورد بشری نوعی ره آورد در قالب ارزش های معنوی و مادی محسوب … به همین دلیل درکنوانسیون حراست از میراث فرهنگی ناملموس بسال۲۰۰۳ میلادی به … گویش ها و پوشش های سنتی کهن و بومی ،فرآورده های محلی در روستاها که در حال از … نباشد زندگی روستایی از همه زیبایی های دوران گذشته خالی خواهد ماند.

زبان تاتی ایران – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

همچنین زبان تاتی در فهرست میراث ناملموس آثار ملی ایران از استان آذربایجان … این زبان با لهجه های هرزندی و کرینگانی در این مناطق همچنان سخن گفته می‌شود. … سده هشتم هجری قمری می‌باشد که بر جای مانده‌است و دارای سابقه طولانی است. … در نیمه قرن سیزدهم، مردم یکجانشین رحمت‌آباد و اهالی رودبار زیتون به زبان تاتی … چنه = چرا، برای چه؟

سوغات گیلان؛ صنایع دستی و خوراکی‌های خوشمزه استان باران و …

شهر رودبار در استان گیلان، بهشت زیتون و روغن زیتون اصل است. از قدیم، رودبار با باغ های زیتون و کارخانه‌های روغن‌کشی از این میوه، به شهر زیتون …

ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﻲ و ﺗﻬﻴﻪ ﮔﺰارش ﻣﻴﺮاث ﺟﻬﺎﻧﻲ ﻛﺸﺎورزي اﻳﺮان ( ﻲ ﺷﻤ – سامانه هوشمند …

ﺑﺮاي دﺳﺘﻴﺎﺑﻲ ﺑﻪ ﻫﺪف ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﻲ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻫﺎي ﻣﻴﺮاث ﻛﺸﺎورزي ﻣﻬﻢ ﺟﻬﺎﻧﻲ. (. ﺟﻴﺎس. ) … ﺑﻪ ﺑﻌﻀﻲ از ﻣﻮﺿﻮﻋﻬﺎ ﺑﻪ اﺧﺘﺼﺎر ﭘﺮداﺧﺘﻪ ﺷﺪه ﻛﻪ اﻣﻴﺪ اﺳﺖ ﺑﺪﻟﻴﻞ اﻫﻤﻴﺖ ﻣﻮﺿﻮع. درﺳﻄﺢ ﺟﻬﺎن در … ﻓﻬﺮﺳﺖ آﺛﺎر ﻣﻴﺮاث ﻣﻌﻨﻮي اﻳﺮان.

گیلان | | مرکز مشاوره سفر اصفهان تور

لباس محلی که به دلیل تنوع قومی در گیلان در مناطق مختلف به شکل‌های متنوع دوخته می‌شود … رشت و سیاهکل بوده و این لباس در فهرست میراث معنوی ملی به ثبت رسیده است. … شهرستان رودبار با زیتون‌ های معروفش در سطح ایران شناخته شده و یکی از مهم ترین و … این روستا در بخش مرکزی شهرستان رودبار جای دارد و مرکز دهستان کلشتر است.

برچسب‌ها:, , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر